Обект на това ревю е видеокартата на Elitegroup Nvidia GeForce GTS250 Black Edition. От наименованието на видеокартата ясно се разбира, че това е пълноценна видеокарта със завишени спрямо стандартните честоти (ядро и памет), от която може да се очаква много сериозна производителност. Black Edition е и ясно разграничение от многобройните “спънати” (за да не конкурират новите ядра) Green модификации на G92.
Видеокартата на Elitegroup е изненадващо качествено изпълнена – от солидната и стилна опаковка до невероятно масивната двустранна охладителна система, с която видеокартата може да претендира за рекорд по тежест.
Както повечето 256-битови видеокарти, GeForce GTS250 има нужда от допълнително 6-пиново захранване, както и от достатъчно място за масивният си корпус.
Сравнявайки по големина видеокартата с GeForce 8400GS и дори с GeForce 8800GS, ECS NVidia GeForce GTS250 Black Edition изглежда внушително.
За разлика от други сайтове за тестове и ревюта няма да принуждаваме читателите си да преглеждат съдържанието отзад напред, пропускайки ненужните хардуерни “дисекции” на честоти, работни температури и излишни хардуерни дискусии. Затова преминаваме направо към резултатите от тестовете.
Ценовият клас на GTS250 не предполага вграждането и в скъпа система, затова тестовете ни се провеждат с максимално подходящата (според нас) за видеокартата система на базата на Intel Core i3-540.
В Cinebench 10 GTS250 се справя отлично, но Radeon HD5550 с DDR5 изненадващо показва още по-добър резултат. Ясно се вижда и предимството на AMD X4 Phenom II 940 над Core i3-540.
Както и в други наши ревюта, резултатите от SpecViewPerf показват явно предимство под професионални OpenGL приложения на ATI видеокартите спрямо тези на NVidia.
Предимството в 3DMark Vantage на GTS250 над 8800GS, GT240 и HD5550 е повече от значително.
Още по-сериозна е разликата в полза на GTS250 в Unigine Heaven Benchmark 2.1 (DX 10).
Oчаквано GTS250 отсъпва на професионалната Quadro FX1500 в последната версия на SpecViewPerf 11 64-bit.
Новият Cinebench 11.5 има невероятни изисквания към хардуера, но въпреки това GTS250 показва сериозен резултат.
Дори и "спъната" с толкова технологично остарял процесор, GTS250 показва достойни резултати, като е в състояние почти да компенсира "липсата на мегахерци" спрямо Pentium 4HT 3.60GHz и първата версия на G92 (8800GTS).
SpecViewPerf показва много интересни резултати - по принцип по-добрите под OpenGL видеокарти на ATI/AMD със стар процесор отстъпват като производителност на NVidia.
Подобен е и резултата в друг OpenGL пакет - Cinebench, където обаче GTS250 не може да компенсира по-слабият централен процесор в сравнение със системата 8800GTS - Pentium 4HT 3.60GHz.
Заключение. NVidia GeForce GTS250 вероятно е последната версия на все още актуалното ядро G92. Дори и да се произвеждат видеокарти с това ядро, те най-вероятно ще бъдат "спънати" (памет, шина, честота на GPU) за да не конкурират по-новите продукти.
Видеокартата на Elitegroup оправдава названието си Black Edition с по-високите си спрямо стандартните честоти и внушителната си ефектвна система за охлаждане.
В момента ECS GeForce GTS250 Black Edition предлага най-доброто съотношение цена/производителност като предлага качество и графична мощност, съпосравими със значително по-скъпи видеокарти.
Голям асортимент и ниски цени за видеокарти може да видите в нашата ценова листа.
Няма коментари:
Публикуване на коментар
Желателно е коментарът да е по темата и да е написан на кирилица.