Най-голяма загадка за човешката наука е другаде. В самите нас. Нашата памет е истинска загадка, за която науката няма обяснение. Изумително е, но в човешкия мозък не е открит хардуер, който да съхранява спомени. Нямаме твърд диск, а самите спомени не са фиксирани, а динамични. Компютрите (ИИ) обаче дават обяснение на това. Много е вероятно паметта ни да се намира в "облак", свързан чрез мрежа, за която класическата наука все още няма теория.
Сред най-удивителните прояви на нашата памет е вярата в заблуди. Една от тях е убеждението, че всички компютри някога бяха качествени, а сега всичко е Made in China. Човек "помни" как китайската индустрия превзе световната икономика.
Този спомен не е нито реален, нито има връзка със здравия разум. Вероятно е следствие от облачното насаждане на глупави спомени. В комбинация с въздействието на "теорията на 100-те маймуни", която е в основата на консуматорското общество, взимащо безкрайно неразумни решения.
Грешният спомен?! Някога всичко бе американско и японско, сега всички заводи са в Китай.
Реалността е друга. Някога не се предлагаше компютърна техника за хора с малко доходи и скромна компетентност. Съществуваха основно компютри от висок корпоративен или професионален клас. Те бяха проектирани в САЩ или Япония, произведени от високо-квалифицирани инженери с възможно най-качествени компоненти.
Ще ви изненадам, но сега е същото. Елитните серии на технологичните лидери се конструират в технологичните им централи и се произвеждат в топ заводите в Япония и Европа. С логата на известните компании се произвеждат и евтини машини за простолюдието, но те нямат общо с централата.
По отношение на истинските компютри, актуална е вечната басня за "киселото" грозде. Човек със скромни доходи предпочита да вярва, че всичката техника е със същото качество като в хипер-маркета. Осъзнаването на истината би довело до дискомфорт и малоценност.
Но стига приказки, ще обсъдя практика.
На снимката виждате Fujitsu Lifebook S904. На началната снимка се вижда къде е произведен - в Япония. Някои биха казали, че този лаптоп е уникален. Не са прави. За мен това е нормален. Уникална обаче е разликата му със стандартните потребителски "лаптопи".
Истинският лаптоп, проектиран от истински инженери и произведен в истински завод има 6 компонента:
- Нормално качество и дизайн.
- Нормална производителност.
- Нормална софтуерна поддържа.
- Нормална ергономика.
- Нормален дисплей.
- Нормална работа от батерия.
- Метал, магнезий, качествено охлаждане, пълен набор комуникационни възможности. Зряла системна автоматика. Без програмирано остаряване. Визия, конструирана от професионални дизайнери.
- Intel Core i5 в пълният си блясък, с пълния набор фази, подобаващо захранване и автоматика, оразмерен охладител, грамотно проектирана дънна платка със скъпи компоненти и материали.
- Поддръжка за всички операционни системи от японската централа. Перспективи за актуализации.
- Отлична клавиатура с подсветка. Много качествени механизми, плавен ход. Удобно разположени индикатори, слотове за карти памет и USB. В толкова компактен лаптоп не е жертвано дори DVDRW устройството.
- Най-накрая нормален дисплей. FullHD в 13.3" лаптоп. IPS с максимални ъгли и нормален цвят, с нормално цветопредаване. И най-накрая - без пулсации! До 50% без ШИМ, по-надолу, който иска се задейства модулацията.
- Батерия, която в комбинация с икономичния хардуер осигурява над 10 часа автономна работа (при 60% яркост).
Няма коментари:
Публикуване на коментар
Желателно е коментарът да е по темата и да е написан на кирилица.