Някой зевзек веднага ще отсъди "мъдро", че мексиканското качество едва ли е по-добро от китайското, че мексиканеца едва ли е толкова способен, колкото китаеца. Работил съм в САЩ, с мексиканци. Един мексиканец работи по-добре и по-усърдно от 10 българи.
Темата обаче е различна, не географска дискриминация. Способни хора има навсякъде по света. Инвеститорите, търсят най-добро място, откъм образован, лоялен, рентабилен персонал, който носи печалба, а не драми. В България за съжаление липсва и образование, и работна култура, и традиции за да привлечен който и да е инвеститор. Особено пък колос като IBM. Да, правили сме някога калпави реплики на IBM PC в Правец, но с 5-6 години закъснение, много скъпо, с много брак.
Мексико е добра територия за американските корпорации, близо, евтино и качествено.
Качеството за разлика от суетата не е подвластно на времето. Затова x86 наследника на производствения бизнес на IBM, Lenovo продължава да се проектира в Япония, а за топ пазарите да се произвежда в същите мексикански заводи. Топ модели, за топ пазари. Думите са нищо без факти...
Интересен е надписът "Manifactuerd under license from Lenovo PC HK Limited", както и "Product certified in Monterrey, Mexico". Има дори горда емблема с орел, Heco en Mexico.
Качествена машина, която няма да намерите по нашите географски ширини, не и в това изпълнение. Вече знаете, че един и същ модел за топ държава се различава от такъв за Източна Европа. Дори чорапи да си купите от САЩ, ще ви изкарат поне 5 години, а не 5 месеца като у нас. Въпреки същото лого на тях.
Този мексиканец може да го видите и поръчате от нас. Вносът е от САЩ, от къде другаде?
lo6o stilizirana statiq s nepravilno opotrebeeni prepinatelni znaci i nekorektno izpolzvani termini v konkretnata sfera na ob6tuvane
ОтговорИзтриване