Един от непреките индикатори за аномалията на изкуственото осветление е все по-честата поява на слънчева алергия (слънчева уртикария). Хората чрез все по-агресивни препарати за хигиена унищожаваме защитната кожна микрофлора, също така и не я "тренираме" с истинска светлина. И когато настъпи лятото, когато се отиде на море, когато слънцето свети в цялата си прелест, се оказва, че човек няма никакви защитни сили. А защитните сили са от силните кожни бактерии. Без тяхната помощ мощната UV светлина, окислява кожата, образуват се свободни радикали... получава се един вид изпържване. Тялото реагира буйно на този процес с алергични реакции.
В защита на слънчевата теза ще кажа, че при такова UV изгаряне традицията повелява намазване с кисело мляко. Защо това върши работа ли? Заради пробиотичната среда на киселото мляко, в която се намножават необходимите за възстановяване на баланса и регенерацията бактерии. Вместо да се мажете с мляко, по-добре третирайте кожата със суроватка, анализ на която съм направил в тази публикация. Най-добра регенерация се по естествен начин се постига с конопено масло, след тази процедура.
Очаквайте скоро микробиологичен анализ на влиянието на светлината върху нашите кожни и очни бактерии, върху бактериите въобще. Връзката микробиология и компютри? Вижте другия ми блог.
Няма коментари:
Публикуване на коментар
Желателно е коментарът да е по темата и да е написан на кирилица.